Par mums

Latvijas Universitāte (LU) darbojas kā projekta OpenAIRE-Advance Nacionālais atvērtās piekļuves dienests Latvijā (NOADs). Nacionālais atvērtās piekļuves dienests ir informācijas un atbalsta punkts Latvijas augstskolu un zinātnisko institūtu personālam, pētniekiem, doktorantūras studentiem, pētījumu projektu vadītājiem un koordinatoriem, pētniecības politikas veidotajiem un administratoriem, informācijas speciālistiem, bibliotekāriem, datu ekspertiem, datu repozitoriju pārvaldītājiem par jautājumiem, kas saistīti ar zinātnisko rezultātu publiskošanu atvērtā piekļuvē.

LU ir atvērtās piekļuves (Open Access) kustības ideju aizsācēja Latvijā, kā arī projekta OpenAIRE reģionālais pārstāvis valstī. LU piedalījusies projektos OpenAIRE, OpenAIREplus, OpenAIRE2020 un turpina pildīt savas funkcijas arī OpenAIRE-Advance, reprezentējot projektu Latvijā un sadarbojoties ar citiem projekta dalībniekiem ārvalstīs. LU piedalījusies arī projektos FOSTER un PASTEUR4OA.

VIDEO KOMPILĀCIJA NO ATVĒRTĀS PIEKĻUVES PASĀKUMIEM

 

Projeksts tiek realizēts ar ES pētniecības un inovāciju programmas "Apvārsnis 2020" projekta "OpenAIRE-Advance" (līguma nr. 777541) atbalstu.