Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

AKTUĀLI! Mācību materiāli par pētniecības datu pārvaldību
Nacionālais atvērtās piekļuves dienests
29.03.2017.

Pieejami vērtīgi mācību materiāli par pētniecības datu pārvaldību: projekta EUDAT mācību programma un Oksfordas Interneta institūta pētnieces Lauras Mollojas (Laura Molloy) pētniecības datu pārvaldības materiālu kolekcija atvērtā piekļuvē.

Eiropas sadarbības projekta EUDAT rezultāts ir e-infrastruktūra, kas nodrošina datu pakalpojumus un resursus pētījumu datu deponēšanai, ilgtermiņa saglabāšanai, datu apmaiņai, piekļuvei. EUDAT mācību programma palīdz pilnīgi izmantot šī projekta pakalpojumus un saprast kā gūt labumu no tā pētniecības kopienām, individuāliem zinātniekiem, informācijas sistēmu administratoriem, infrastruktūrām un datu centriem. Mācību programma ietver seminārus un pašmācības tiešsaistes materiālus.

Oksfordas Interneta institūta pētniece Laura Molloja izveidojusi un attīsta mācību materiālu kolekciju par pētniecības datu pārvaldības jautājumiem. Materiāli pieejami atvērtā piekļuvē, ar tiem var brīvi dalīties un pēc nepieciešamības pielāgot savām vajadzībām. Šobrīd pieejams 30 nodarbību saturs, divas prezentācijas un divas publikācijas un viena datu kopa. Kolekcija pieejama Zenodo repozitorijā.

Vairāk informāciju skatīt šeit.