Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Atēnās notiks konference “Open Science FAIR 2017”
Nacionālais atvērtās piekļuves dienests
16.05.2017.

No 6. līdz 8. septembrim konferencē “Open Science FAIR 2017” spriedīs par atvērto zinātni dažādos aspektos: politiskās nostādnes, pētniecības darbplūsmas, infrastruktūra, pakalpojumi. Konference pulcēs zinātniekus, pētījumu projektu vadītājus un koordinatorus, zinātnisko institūciju administrācijas pārstāvjus, zinātnes politikas veidotājus, infrastruktūru izstrādātājus, informācijas speciālistus, bibliotēku darbiniekus un citus interesentus.

Konferencē “Open Science FAIR 2017” tiks pievērsta uzmanība visiem aktuālākajiem jautājumiem saistībā ar atvērto zinātni. Kas nepieciešams, lai attīstītu atvērto zinātni? Kādā veidā tiek mainīta publicēšanās kultūra un daudz atvērtāku pieeju? Kādi rīki un pakalpojumi ir nepieciešami pētniecības atbalstam? Šie un daudzi citi jautājumi tiks apspriesti trīs dienu konferencē. No visas pasaules ieradīsies eksperti, lai dalītos zināšanās un pieredzē par e-infrastruktūrām, pakalpojumiem, labās prakses piemēriem politisko nostādņu īstenošanā, pētniecības cikla izpētē un uzlabošanā.

Konferenci organizē Eiropas Savienības finansēti konsorciji, kuru darbība saistīta ar atvērto zinātni: OpenAIRE, OpenUP, Foster and OpenMinTeD. Konferenci atbalsta arī Eiropas atvērtās zinātnes mākoņa pilotprojekts (EOSCpilot project), kura mērķis ir izveidot vienotu atvērtas pētniecības vidi Eiropā.

Vairāk par konferenci lasīt šeit.