Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Nacionāļā atvērtās piekļuves dienesta koordinatore Gita Rozenberga sarunājas ar DANS ekspertēm Elliju Dijku (Elly Dijk) un Dr. Marjanu Grūtveldi seminārā “Atvērtie pētniecības dati un datu pārvaldība” (Open Research Data and Data Management). Foto: Ilga Rampāne, LU Bibliotēka.
Nacionāļā atvērtās piekļuves dienesta koordinatore Gita Rozenberga sarunājas ar DANS ekspertēm Elliju Dijku (Elly Dijk) un Dr. Marjanu Grūtveldi seminārā “Atvērtie pētniecības dati un datu pārvaldība” (Open Research Data and Data Management). Foto: Ilga Rampāne, LU Bibliotēka.
Nacionāļā atvērtās piekļuves dienesta koordinatore Gita Rozenberga sarunājas ar DANS ekspertēm Elliju Dijku (Elly Dijk) un Dr. Marjanu Grūtveldi seminārā “Atvērtie pētniecības dati un datu pārvaldība” (Open Research Data and Data Management). Foto: Ilga Rampāne, LU Bibliotēka. Latvijas Universitātes prorektors sociālo un tiesību zinātņu jomā prof. Jānis Ikstens atklāj starptautisko semināru “Atvērtie pētniecības dati un datu pārvaldība” (Open Research Data and Data Management). Foto: Toms Grīnbergs, LU Komunikācijas un inovāciju departaments. Semināra “Atvērtie pētniecības dati un datu pārvaldība” (Open Research Data and Data Management) dalībnieki. Foto: Toms Grīnbergs, LU Komunikācijas un inovāciju departaments. No kreisās: DANS ekspertes  Ellija Dijka (Elly Dijk), Dr. Marjana Grūtvelde (Marjan Grootveld) un semināra “Atvērtie pētniecības dati un datu pārvaldība” (Open Research Data and Data Management) organizēšanas komanda. Foto: Toms Grīnbergs, LU Komunikācijas un inovāciju departaments. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Publisko pakalpojumu departamenta projektu vadības nodaļas sistēmanalītiķis Toms Ceļmillers stāsta par Latvijas atvērto datu portālu. Foto: Ilga Rampāne, LU Bibliotēka. Semināra dalībnieki risina praktiskos uzdevumus par pētniecības datu pārvaldību. Foto: Ilga Rampāne, LU Bibliotēka. Aktīvākais semināra dalībnieks saņem pārsteiguma balvu – kreklu ar uzrakstu “Take care, make your data FAIR. DANS”. Foto: Ilga Rampāne, LU Bibliotēka.
Pieejams semināra “Atvērtie pētniecības dati un datu pārvaldība" videoieraksts
Nacionālais atvērtās piekļuves dienests
02.11.2017

Nacionālā atvērtās piekļuves dienesta organizētā starptautiskā semināra “Atvērtie pētniecības dati un datu pārvaldība” (Open Research Data and Data Management) videoieraksts un prezentācijas pieejamas ikvienam interesentam.

2017.gada 27.oktobrī  Latvijas Universitātē viesojās Nīderlandes organizācijas “Datu arhivēšanas un tīmekļa pakalpojumi” (Data Archiving and Networked Services – DANS) ekspertes Dr. Marjana Grūtvelde (Marjan Grootveld) un Ellija Dijka (Elly Dijk), kā arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Publisko pakalpojumu departamenta projektu vadības nodaļas sistēmanalītiķis Toms Ceļmillers.

DANS pārstāves pastāstīja par pētniecības datu pieejamību un nozīmību zinātnes attīstībā, par projektiem pētniecības datu atvērtās piekļuves veicināšanai, kā arī politiskām nostādnēm Eiropā. Dr. Marjana Grūtvelde sniedza ieskatu par FAIR principu pielietošanu datu pārvaldībā un datu pārvaldības plānošanu. Ellija Dijka dalījās ar pieredzi par datu saglabāšanu un arhivēšanu. Seminārā atsevišķus procesus datu pārvaldībā bija iespēja pamēģināt arī praktiski.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Publisko pakalpojumu departamenta projektu vadības nodaļas sistēmanalītiķis Toms Ceļmillers pastāstīja par Latvijas Atvērto datu portālu.

Laipni aicinām izmantot iespēju un iepazīties ar semināra videoierakstu un prezentācijām:

 

Semināra prezentācijas

"Open Research Data and Data Management" – prezentēja Marjana Grūtvelde un Ellija Dijka

"Latvijas Atvērto datu portāls" – prezentēja Toms Ceļmillers

Praktisko darbu materiāli

Design a data organisation

How FAIR are your data?

Data Management Plan

Using Re3data to find a repository

Semināra fotogrāfiju galerija

 

Nacionālais atvērtās piekļuves dienests ir atbalsta punkts Latvijā par jautājumiem, kas saistīti ar zinātnisko rezultātu publiskošanu atvērtā piekļuvē. Tas ir izveidots, pateicoties Latvijas Universitātes dalībai Eiropas Komisijas projektā OpenAIRE.

Kontaktinformācija
Gita Rozenberga
Nacionālais atvērtās piekļuves dienests
e-pasts: napd@lu.lv