LU Bibliotēka aicina Latvijas bibliotēku jomas saimi uz semināru “Bibliotēku tuvākā nākotne: projektu pārvaldība un iedzīvotāju iesaistīšana zinātnē” 2023. gada 19. aprīlī plkst. 11 00 LU Zinātņu mājā, Jelgavas ielā 3.  

Klātienes semināra “Bibliotēku tuvākā nākotne: projektu pārvaldība un iedzīvotāju iesaistīšana zinātnē” organizatori aicina Latvijas akadēmisko un publisko bibliotēku darbiniekus, bibliotēkzinātnes un informācijas pārvaldības studiju studentus uz semināru, lai pievērstos tēmai, kas kļūst arvien aktuālāka – iedzīvotāju līdzdalība pētniecībā un kā to veicināt?

Iedzīvotāju līdzdalības veicināšanai pētniecībā ir liela nozīme, lai veidotos aktīvāks dialogs starp zinātnes kopienu un plašāku sabiedrību, un te plašs darbības lauks paveras tieši bibliotēku darbiniekiem kā dialoga uzturētājiem. Dialogam starp zinātniekiem un sabiedrību ir liela loma ikviena iedzīvotāja dzīvē, piemēram,  lai kopā meklētu risinājumus globālu vides un sociālu krīžu jautājumiem. Bibliotēkas var darīt daudz, lai veicinātu iedzīvotāju un pētnieku sadarbību.

Semināra gaitā tiks sniegts ieskats sabiedriskās zinātnes jeb amatierzinātnes (Citizen Science) konceptā, kā vienai no atvērtās zinātnes komponentēm.

Semināra dalībniekiem tiks piedāvāta vienreizēja iespēja: pirmo reizi tiks demonstrēts jauns e-kurss, kurš speciāli izstrādāts bibliotēku darbiniekiem Citizen Science for Librarians” (Sabiedriskā zinātne bibliotekāriem).

Klātienē iepazīstoties ar e-kursa saturu būs iespējams izgūt informāciju par tādiem noderīgiem tematiem projektu pārvaldība, iedzīvotāju iesaistīšana pētnieciskās aktivitātēs, bibliotekāra loma un nepieciešamās prasmes dalībai projektos un aktivitātēs ar iedzīvotāju līdzdalību, ieskats pētījumu datu pārvaldības jautājumos

Seminārs notiks ikgadējās bibliotēku nedēļas laikā, un to organizē Latvijas Universitātes Bibliotēka sadarbībā ar partnerorganizācijām projekta LibOCS ietvaros.

Vieta: LU Zinātņu māja, 8.st. 801. auditorijā (Jelgavas ielā 3, Rīga)  

Datums:  Trešdienā, 19. aprīlī

Laiks: plkst. 11.00

Semināra mērķauditorija: Latvijas akadēmisko un publisko bibliotēku darbinieki, Informācijas pārvaldības un bibliotēkzinātnes programmu studenti, kā arī citi interesenti.

Semināra darba valoda – latviešu.

Semināra dalībniekiem būs iespēja saņemt dalības apliecinājumu.

PIETEIKTIES SEMINĀRAM Lielās intereses dēļ reģistrēšanās ir slēgta! Paldies par Jūsu interesi!

 

Pasākuma organizatori veic personas datu apstrādi tikai pasākuma organizēšanas nolūkā. Savāktie dati tiks dzēsti uzreiz pēc pasākuma. Pasākumā tiks fotogrāfēts.

 

Pasākums organizēts un projekts tiek realizēts ar Eiropas Savienības “Erasmus+” stratēģiskās partnerības programmas (LibOCS projekta Nr. 2021-1-EE01-KA220-HED-000031125) atbalstu.

Dalīties